Konkurs recytatorski

W czwartek 15 grudnia 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs recytatorski pt. „Niektórzy lubią poezję…”, dla uczniów klas I. Celem konkursu było ukazanie piękna poezji, rozwijanie zdolności i doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz budzenie ducha zdrowej rywalizacji wśród uczniów. Uczestnicy recytowali wybrany wiersz o dowolnej tematyce. Jury w prezentacjach uczniowskich oceniało dobór tekstu, interpretację, ogólny wyraz artystyczny. Nie było to łatwe zadanie, bo wszystkie występy uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Majran z klasy I d, który recytował utwór J.L. Kerna pt. „Dialog z pluskwą”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

Zobacz wszystkie zdjęcia...