Konkurs mitologiczny w Gimnazjum nr 2

Jak co roku na początku marca, w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły reprezentujące wszystkie klasy I. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania dotyczące znajomości mitologii greckiej. Ich wypowiedzi wymagały znajomości różnych zagadnień związanych z dziejami starożytnej Grecji, poruszanych zarówno na lekcjach historii, jak też na zajęciach języka polskiego. Jednak interdyscyplinarność konkursu nie przerażała zawodników- uczniowie świetnie sobie radzili podczas zmagań. Aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była nawet dogrywka.

Starcie pierwszoklasistów uatrakcyjniły występy uczennic z klasy II a, które na zajęciach dodatkowych rozwijają swoje pasje artystyczne. Dziewczęta przygotowały dla swoich młodszych kolegów teatralne inscenizacje znanych z mitologii związków frazeologicznych. Zadbały również o przystrojenie sali konkursowej we własnoręcznie przygotowane plakaty i obrazki o tematyce mitologicznej. Dzięki występom młodych artystek konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a zawodnicy i publiczność świetnie się bawili.

Konkurs zakończył się zwycięstwem przedstawicieli klasy I b. Miejsce II zajęli reprezentanci klasy I c, a III – klasy I e. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami. Gratulujemy.

Zobacz wszystkie zdjęcia...