Finalistki wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego "Trzy matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża"

Oliwia Olbryś i Wiktoria Telus z klasy IIA Gimnazjum nr 2 w Mławie dotarły do ostatniego etapu konkursu przedmiotowego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z wiedzy o papieżu Janie Pawle II i uzyskały tytuł finalistek. To bardzo duże osiągnięcie. Reprezentantki mławskiego gimnazjum są jednocześnie jedynymi uczennicami z Mławy , które zaszły tak daleko i znalazły się wśród 80 najlepszych gimnazjalistów w województwie mazowieckim.

Sukces Oliwii i Wiktorii to przede wszystkim owoc ich ciężkiej pracy. Dziewczęta przez wiele miesięcy zgłębiały tajniki wiedzy o Janie Pawle II. Wczytywały się w najdrobniejsze szczegóły jego encyklik, listów, poezji czy życiorysu, obowiązującego na kolejnych etapach zmagań prymusów, a trzeba zaznaczyć, że zakres wymagań stawianych przed uczestnikami konkursu znacznie wykraczał poza program merytoryczny w gimnazjum.

Przygotowania do konkursu to także forma rozwoju. Oliwia i Wiktoria są super bohaterkami, bo podjęły trud nauki. Wiedza i umiejętności, jakie zdobyły, to wartość, która na pewno nieraz będzie procentować na przyszłość. Gratulujemy.
Jednocześnie uczennice zostaną poinformowane imiennie o gali, gdzie zostaną wręczone  nagrody oraz zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty.