Dobre maniery przy stole – Gimnazjaliści na warsztatach w Domu Polonii w Pułtusku.

12 kwietnia 2017 roku pomimo deszczowego poranka młodzież Gimnazjum nr 2 wybrała się na zamek do Pułtuska, aby poznać jak praktycznie stosuje się zasady savoir - vivre'u. Zajęcia te odbywały się w ramach przeprowadzanych lekcji języka polskiego oraz języka francuskiego. Program zajęć to :
•    Nóż, widelec, łyżka oraz talerz – czyli co, gdzie, jak i kiedy.
•    Potrawy „ łatwe” i „trudne” – jak elegancko zabrać się do konsumpcji.
•    Tradycyjne polskie dania ? Nie tylko bigos i pierogi !
Profesjonalnie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę warsztaty, obejmowały także historię polskiej kuchni, stołu, sztućców oraz naczyń szklanych. Uczniowie poznali zasady siadania do stołu, spożywania posiłku oraz picia napojów. Ochotnicy chętnie uczyli się i pokazywali swoim rówieśnikom sposoby składania serwetek, a także odczytywania kodu ułożenia sztućców.
Zajęcia zakończyły się uroczystym czterodaniowym obiadem, podczas którego damy i dżentelmeni spraktykowali zdobytą wiedzę. Nabyte umiejętności zapewne wykorzystają przy świątecznym stole, ale również w przyszłości będą umieli odnaleźć  się w europejskich restauracjach.

Zobacz więcej zdjęć...