Konkurs matematyczno - przyrodniczy "Jeden z dziesięciu"

Każdego roku nauczyciele uczący w Gimnazjum nr 2 w Mławie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych organizują konkurs „Jeden z dziesięciu”. Jest on skierowany do uczniów klas trzecich. Celem konkursu jest propagowanie tematyki związanej z blokiem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach . Najpierw odbyły się eliminacje do konkursu, które miały formę pisemną.

Dnia 18.05.2017r. przed jury zasiadła dziesiątka uczniów z najwyższą liczbą punktów. Konkurs „Jeden z dziesięciu” odbył się w obecności widzów, a w skład jury weszli nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs składał się z trzech etapów. Na początku każdy uczestnik otrzymał 3 szanse. W etapie I każda osoba odpowiadała na dwa pytania; żeby przejść do następnego etapu musiała odpowiedzieć przynajmniej na jedno z nich. I etap zakończyło pomyślnie siedmiu uczestników. Etap II trwał do momentu aż zostały trzy osoby posiadające szanse: Katarzyna Tomkiel, Piotr Majewski oraz Mateusz Rymarski- wszyscy z klasy 3b. Zwyciężczynią konkursu „Jeden z dziesięciu” została Katarzyna Tomkiel.

Organizatorzy podziękowali za udział uczestnikom oraz wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Zobacz wszystkie zdjęcia...