"Dwójka” w górach – bawili się i uczyli.

Pod koniec maja 2017 r. uczniowie klas Id, Ie i IIIa Gimnazjum nr 2 w Mławie przebywali na wycieczce krajoznawczo - turystycznej w Kotlinie Kłodzkiej i Górach Stołowych. Głównym celem wycieczki było poznanie tradycji, zabytków kultury i historii Wrocławia, miast Kotliny Kłodzkiej oraz środowiska przyrodniczego Gór Stołowych.

Aby upowszechnić wśród młodzieży zasady ochrony środowiska naturalnego oraz kształtować umiejętność korzystania z zasobów przyrody, uczniowie spędzili czas na szlaku turystycznym w Parku Narodowym Gór Stołowych i odwiedzili labirynt Błędne Skały oraz zdobyli najwyższy szczyt Gór Stołowych Szczeliniec Wielki. Przebyli również Drogę Stu Zakrętów, aby zobaczyć Radkowskie i Słoneczne Skały.

Uczniowie zwiedzali Kłodzko, gdzie odwiedzili Podziemne Miasto i Twierdzę Kłodzką, Kudowę Zdrój z Pijalnią Wód i Parkiem Zdrojowym, Duszniki Zdrój, a w nich Muzeum Papiernictwa, odwiedzili również Jaskinię Niedźwiedzią i Muzeum Ziemi w Kletnie oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku, gdzie każdy uczestnik wybił samodzielnie złotą monetę, wypłukiwał złoto lub brał udział w poszukiwaniu diamentów, co udokumentowano pozyskaniem imiennego certyfikatu. Największe wrażenie zrobiła jednak na młodzieży wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz Bazylika w Wambierzycach zwana Śląską Jerozolimą.

W Gimnazjum nr 2 naukę, wiadomości oraz wiedzę zdobywamy na wycieczkach podsumowujących rok szkolny 2016/2017. Wkrótce kolejne relacje z wyjazdów.

Zobacz więcej zdjęć...