Piknik "Czas relaksu" w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie

„Być wśród ludzi i z ludźmi, to czasami prawdziwe święto”. (Phil Bosmans). Takie właśnie święto miało miejsce 20 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie, gdzie odbył się Piknik Rodzinny „Czas relaksu”.

A więc po kolei. O godz. 17.30 licznie zebranych uczniów, rodziców oraz gości powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Jarosław Jabłonowski. Potem sprawy wzięli w swoje ręce znakomici konferansjerzy: p. Magdalena Miecznikowska i p. Arkadiusz Dłubisz, którzy czuwali, aby wszystkie występy przebiegały bez zakłóceń, a dzieci i młodzież czuły się otoczone życzliwością i serdecznością.
Zanim przejdziemy do opisania, kto zaprezentował się na szkolnej scenie, przedstawimy, co działo się na placu przed szkołą.

Na początku od 17.15 witały wszystkich gości postacie z bajek, które przybyłym dzieciom i młodzieży wręczały słodkości. Na placu można było spróbować ciepłych kiełbasek, posmakować super dużej waty cukrowej, odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w wojskowej sanitarce, a także skorzystać z przejażdżki kładem oraz zabytkowym "gazikiem".

A w środku kolorowy zawrót głowy od talentów naszych uczniów. Kogo i co podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy, aż ręce nam puchły?

Na początku bajka „ O rybaku i złotej rybce” w języku niemieckim - z polskim lektorem, w której dzieci przeniosły się w czasy starego rybaka i jego zazdrosnej żony. Zobaczyły pałac, tańce nowoczesne i staropolskie – polonez, ale rownież bajkową – kolorową dekorację. Po chwilach zadumy wysłuchaliśmy koncertu na cztery ręce. Przyszła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 oraz jej kolega gimnazjalny, wykonali kilka utworów np. kankan. Koncert zakończył się gromkimi brawami na stojąco.

Następnie prowadzący zaprosili gości do wspólnej zabawy:
- kącika gier i zabaw, w który dzieci i starsi uczniowie odłożyli komórki i zagrali w „gumę”, chińczyka, twistera, scrabble, małpi gaj i zmierzyli się z najlepszym uczniem w układaniu kostki Rubika /30 sekund/. Ponadto dzieciom przypadła do gustu gra w „kółko i krzyżyk”, która z kartki papieru przeniosła się na matę i zaangażowała żywe osoby. W nagrodą za udział w grach dzieci mogły pomalować sobie twarz ;
- warsztatów plastycznych, w których goście mogli spróbować sił artystycznych wykonując malowanki, wydzieranki, wyklejanki i prezentowały je swoim rodzicom;
- fotobudki – gdzie wszyscy poprzez mobilne urządzenie, łączące ze sobą nowoczesną technologię z tradycyjną fotografią, mogli zrobić zdjęcie. Była to świetna zabawa dla całej rodziny, dużo wrażeń i ciekawych zdjęć ze Shrekiem, Fioną, Minionkiem, Żabką czy Czerwonym Kapturkiem;
- kącika pszczelarza – w którym prawdziwy pszczelarz pokazał ul, zasady zbierania miodu, hierarchię pszczół a także ochronne ubranie. Na koniec każdy uczestnik zabawy mógł spróbować prawdziwego tegorocznego miodu.
- miejsca spotkania z Mistrzem Świata w Kickboxingu – gdzie pod jego okiem można było spróbować sił w walce, obronie, mocnych ciosach, a przede wszystkim zrobić sobie zdjęcie.
- słodkości, które czekały na dzieci w różnych miejscach: ciasteczka, ciasto, chipsy, paluszki, groszki, cukierki, żelki a także woda mineralna, soki, napoje.


Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Magdalena Miecznikowska wraz z Szymonem Dziubińskim z „Impreza jak marzenie”, dzięki której dzieci mogły wspólnie potańczyć, poprzeciągać linę, zabawić się kolorową chustą, skorzystać z dwóch zjeżdżalni i zamknąć się w bańce mydlanej.
Nie byłoby tak udanego przedsięwzięcia bez pomocy dobrych ludzi. Dlatego szczególne podziękowania przekazujemy:
 • Pani Magdalenie Miecznikowskiej – „Impreza jak marzenie”,
 • Hurtowni Duet Sp. z o.o. – Państwa Sobocińskich,
 • Hurtowni owocowo – warzywnej – Państwa Zaborowskich
 • Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM”
 • Państwu Zofii i Hubertowi Kowalskim ze sklepu „Hubertus”
 • Państwu Chmielewskim z Mławy
 • Państwu Rutkowskim z Cegielni Lewickiej – sklep „Marko”
 • Panu Wojtkowi Chylińskiemu
 • Panu Arkadiuszowi Zembrzuskiemu
 • Pani Barbarze Łojewskiej
 • Komendzie Powiatowej Policji w Mławie
 • Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum nr 2 w Mławie
 • Radzie pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Mławie.
i prosimy o przyjęcie tytułu „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie”

Tego wtorkowego popołudnia było gwarno, wesoło i radośnie. A tłumy przybyłych dzieci, rodziców, babć, dziadków, sympatyków naszej szkoły świadczą, że Piknik „Czas relaksu” należy zaliczyć do udanego przedsięwzięcia, któremu sprzyjała też słoneczna pogoda. Zapraszamy za rok.