Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek przedeptanych ?
Ile w trudzie nieustannym
wspólnych zmartwień,
wspólnych dążeń?
Tak chciałabym te chwile ocalić od zapomnienia”.
Konstanty Ildefons Gałczyński

Rok szkolny 2016/2017 dobiegł końca.

Uczniowie odebrali świadectwa szkolne i udali się na zasłużone wakacje. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbyło się w piątek 23 czerwca 2017 roku o godzinie 9.00.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Magdalena Miecznikowska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły – Pan Jarosław Jabłonowski. Powitał on wszystkich przybyłych na tę uroczystość a więc rodziców, uczniów i nauczycieli.

Zgodnie z tradycją dyrektor szkoły wręczył listy gratulacyjne rodzicom 10 najlepszych uczniów Gimnazjum nr 2.

Następnie w imieniu Pana Burmistrza Sławomira Kowalewskiego odczytał list, w którym włodarz miasta składa życzenia w związku z zakończeniem roku. Po przemówieniach i nagrodzeniu najlepszych uczniów odbyło się ślubowanie klas trzecich oraz przekazanie sztandaru klasom drugim.

Absolwenci klas trzecich podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji.