Konkursy

Program stypendialny Cedrob S.A.

Dzień dobry,

W imieniu Cedrob S.A. oraz własnym mam przyjemność zaprosić uczniów klas drugich oraz trzecich roku szkolnego 2017/2018 Państwa szkoły do udziału  w konkursie o stypendium  Prezesa Cedrob S.A.- „Inwestycja w region – inwestycja w młodzież”.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywa pomoże lokalnej młodzieży rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania, a także pomoże w pielęgnowaniu swoich pasji.

Olga Stryjewska

Powiązane pliki:

Konkurs matematyczno - przyrodniczy "Jeden z dziesięciu"

Każdego roku nauczyciele uczący w Gimnazjum nr 2 w Mławie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych organizują konkurs „Jeden z dziesięciu”. Jest on skierowany do uczniów klas trzecich. Celem konkursu jest propagowanie tematyki związanej z blokiem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach . Najpierw odbyły się eliminacje do konkursu, które miały formę pisemną.

Dnia 18.05.2017r. przed jury zasiadła dziesiątka uczniów z najwyższą liczbą punktów. Konkurs „Jeden z dziesięciu” odbył się w obecności widzów, a w skład jury weszli nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Konkurs składał się z trzech etapów. Na początku każdy uczestnik otrzymał 3 szanse. W etapie I każda osoba odpowiadała na dwa pytania; żeby przejść do następnego etapu musiała odpowiedzieć przynajmniej na jedno z nich. I etap zakończyło pomyślnie siedmiu uczestników. Etap II trwał do momentu aż zostały trzy osoby posiadające szanse: Katarzyna Tomkiel, Piotr Majewski oraz Mateusz Rymarski- wszyscy z klasy 3b. Zwyciężczynią konkursu „Jeden z dziesięciu” została Katarzyna Tomkiel.

Organizatorzy podziękowali za udział uczestnikom oraz wręczyli dyplomy i nagrody zwycięzcom.

Zobacz wszystkie zdjęcia...

Gimnazjaliści z "Dwójki" miażdżą!!! Wszystkie miejsca na podium w konkursie lingwistycznym.

W ostatnim tygodniu kwietnia 2017r. uczniowie naszego gimnazjum  wzięli udział w konkursie lingwistycznym zorganizowanym w Zespole Szkół nr 4 (Ekonomik) w Mławie. Wœśród naszych rywali znalazła się młodzież z  gimnazjów z powiatu mławskiego.
Konkurs miał formę testu pisemnego (odbiór tekstów czytanych, pytania leksykalno - gramatyczne oraz informacje kulturo - i krajoznawcze). Jego celem
było rozpowszechnianie wiedzy z dziedziny gramatyki języka niemieckiego oraz angielskiego, kształcenie umiejętności rozumienia tekstów pisanych oraz rozwijanie uzdolnień  lingwistycznych.
Nasi laureaci z języka niemieckiego:
I m-sce - Ewelina Wilk IIIc,  
II m- sce - Dagmara Pawłowska IIIb.
zaś języka angielskiego:
I m-sce – Kinga Sobotka
II m-sce – Natalia Skowrońska
III m-sce – Oskar Karwiński

Nasze uczennice zaproszone na Galę Finałową Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego "Trzy matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża"

Mamy wielką przyjemność poinformować iż nasze uczennice z Gimnazjum nr 2 w Mławie: Oliwia Olbryś oraz Wiktoria Telus biorące udział w Wojewódzkim Konkursie Tematycznym "Trzy matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża" wraz z katechetą Mariuszem Dziubińskim zostali zaproszeni na galę finałową. Uroczystość ta odbyła się w 27 kwietnia 2017 roku w Galerii Porczyńskich.

Podczas gali finałowej nagrodzono finalistki konkursu, a także podziękowano katechecie za zaangażowanie w aktywność uczniów. Nagrody oraz zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty wręczali: KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ ARCYBISKUP METROPOLITA WARSZAWSKI A TAKŻE PRZEDSTAWICIELE KURATORIUM ORAZ CENTRUM JANA PAWŁA II.

Zobacz wszystkie zdjęcia...

Więcej artykułów…